Pakowanie roślin


Na czas transportu roślny są starannie zabezpieczone. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w tej formie sprzedaży. Przy większych zamówieniach sposób oraz koszty dostawy ustalane są indywidualnie.


Drzewa i krzewy w doniczkach:

Nasze rośliny produkowane są od początku w donicach i posiadają bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy, co pozwala posadzić je o każdej porze roku, także lata za wyjątkiem mroźnej zimy. Pamiętać jednak trzeba o tym by w czasie ciepłego lata zaraz po wysadzeniu roślin w grunt częściej je podlewać. Sosny, świerki oraz jodły raz dziennie jedynie przez pierwsze 2 tygodnie, później rzadziej. Wyżej wymienione gatunki roślin ze względu na swoją naturę bardzo dobrze znoszą suche lata, zatem nie wymagają mokrego podłoża. Dotyczy to również roślin posadzonych w ozdobnych donicach.

Na czas transportu doniczka jest ofoliowana wraz z koroną. Dodatkową oklejona jest specjalną taśmą dwustronną.


Galeria


Rośliny w doniczkach P9 (Tuje, Jałowce, Cyprysiki...)

Na czas transportu rośliny poukładane są jedna obok drugiej. Wolne przestrzenie zapełnione sa tak aby podczas dostawy rosliny nie zmieniały swojego położenia. Maksymalna ilość w kartonie to około 50 sztuk w zaleności od wagi.


Galeria


Rośliny kopane z gruntu (Tuje, Jałowce, Cyprysiki...)

Na czas transportu korzenie wykopanych roślin zanurzane są w specjalnym żelu szkółkarskim a następnie owijane w folie, które utrzymują korzenie w wilgoci przez 5-7 dni. Tak zabezpieczone rośliny są pakowane do kartonów i przekazywane kurierowi, który dostarcza je do klienta na drugi dzień.


Galeria